| aXy99 a întrebat:

Aseara nu am putut sa imi sting laptopul, asa ca am incercat sa il sting fortat, folosind butonul de pornire. S-a aprins din senin si imi aparea ca isi face un update (era la 100% de 10 minute). L-am stins de la acelasi buton de pornire, iar acum ma trezesc ca windowsul meu arata altfel. Ca si cand s-ar fi reinstalat. Tot ceea ce aveam pe desktop s-a rearanjat, schimbarile facute de mine nu s-au salvat, toate pictogramele sunt marite, imi lipsesc multe aplicatii de pe destop, nu mai am nicio informatie salvata pe Chrome, iar acum nu imi aduc aminte toate parolele. Aveti idee ce s-a intamplat si mai bine zis, de ce?

Asa arata desktopul meu acum: https://imgur.com/a/n4FFE

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai fost grabit, n-ai avut rabdare sa-si termine upgrade-ul. Ca urmare, nu s-au pus la loc setarile ulterioare instalarii, facute de tine...

Ce poti face? Simplu:
Mergi la System Restore (System Tools) si alegi restaurare la o data anterioara zilei de ieri.

Sistemul va repune configurarea anterioara, iar cand va face upgrade lasa-l sa lucreze, pana ce termina!
Iti poti da seama de terminare, cand Led-ul de la hard disk nu mai arde aproape in continuu timp de cel putin 1 minut, si doar palpaie cate una din cand in cand...

| aXy99 explică:

Acum si-a facut update (sesi am bifat optiunea de a nu mai face update timp de 35 de zile) si si-a revenit la normal. E prea ciudat ce se intampla laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e foaaaaare dubios, În nici un caz nu se întâmplă așa ceva decât dacă ai viruși

| DOOOPX a răspuns:

Cand s-a facut update-ul, s-a restartat totu, cand iti apare ca vrei sa faci update nu mai accepta, ma rog cel mai bine este sa schimbi windows-ul daca nu vrei sa mai intapmeni astfel de probleme.

| aXy99 explică (pentru DOOOPX):

Nu se intampla asa ceva in mod normal, sa nu mai zic ca NU am acceptat nimic, si-a facut singur dupa ce am incercat sa il sting!