| Nova21 a întrebat:

Assassins creed 3 merge sacadat daca am procesor Intel Celeron Dual Core 1.70 GHz si placa video de 2.00 gb Windows 7 si ii laptop din 2012 Hard Disk 320 gb. FUNDA

Răspuns Câştigător
| xDr0gs a răspuns:

Nu,nu o sa iti mearga sacadat!

17 răspunsuri:
| xDr0gs a răspuns:

Hard disk-ul si procesorul sunt cam slabute dar placa este buna.Deci nu o sa iti mearga sacadat.Spe rca te-am ajutaT.

| WholeWorld a răspuns:

Placa video de 2 gb si celeron de 1.7 ghz?laughing laptop facut aiurea oh go on.
Cel mai probabil placa este low profile iar fiind procesorul prea slab nu va putea folosi toata memoria RAM (care nu ai mentionato) plus ca daca mai ai si windows 7 pe 32 biti ...sunt sanse foarte mari sa-ti mearga sacadat (lag).
PS:In loc sa ne spui ce hard ai rolling eyes ai fi putut sa ne spui detalii despre placa video si RAM.
PS:Iti va merge sacadat si te sfatuiesc sa te orientezi spre jocuri cu cerinte mai slabe pentru ca configuratia laptopului tau nu este echilibrata oh go on.
(tehnica de marketing).

| Nova21 explică (pentru WholeWorld):

In primul rand are 3.00 ram si placa video Intel hd graphics sau ceva de genu si ii pe 64 biti inteligentule!

| Nova21 explică (pentru WholeWorld):

Si nu tu stii cum ii placa video daca nu sti de performanta maxima a laptopului nu te mai deranja sa dai ruspusuri care sunt puse aiurea! PS:prostia asta PS nu prea ii de folos!

| WholeWorld a răspuns (pentru Nova21):

"Inteligentule"? Eu incerc sa te ajut si tu nu intelegi ce vreau sa spun "inteligentule".
Am spus "daca mai ai si windows 7 pe 32 biti..." tu stii sa citesti? daca aveai pe 32 bit nu puteai sa folosesti tot ramul si procesorul si in cazul tau ti-as fi recomandat 32 bit pentru ca ti-ar merge mai repede deoarece ai doar 3 gb RAM iar la 64 bit e recomandat 4gb+ pentru cresterea performantei fata de 32bit dar tu "inteligentule" stii numai sa critici.

Iar daca e Intel hd grahics poate fi integrata sau sa nu ai driver la placa video updatat.

| Nova21 explică (pentru WholeWorld):

Pai nu am INTELES de ce ai facut mai mult criteri la inceput despre laptopul meu facut aiurea si de faza cu placa video ii intreaga.

| WholeWorld a răspuns (pentru Nova21):

Gata! Nu ma mai pot abtine.
Deci tu esti prea prost, inainte sa comentezi intai informeaza-te iar daca ai fi spus modelul placii video si nu hard diskul ti-as fi explicat inca o chestie dar tu esti prea ocupat cu comentatul aiurea.
Tu cand ai cumparat laptopul asta l-ai cumparat ca prostul oh go on, nu-i nici de gaming nici de office.
3 gb ram= 32 bit, tu folosesti 64 bit degeaba
celeron 1.7 dual core = nici jumate din 2 gb de placa video low profile
hdd 320gb = spatiu insuficient
Si acum pe bune ca nu suport persoanele ca tine care nu stiu sa citeasca un raspuns si sa se informeze inainte sa comenteze.

PS:La 22 de ani ar trebui sa stii sa citesti un raspuns.

| Nova21 explică (pentru WholeWorld):

Hai ca nu are rost sa ma cert pentru un joc si cu o persoana necunoscuta de mine...

| trolololo a răspuns (pentru Nova21):

Intel HD poți sa îl bagi în locul ala unde nu ajunge soarele niciodată. E foarte slaba placa video.
Ca fapt divers ce model e laptop-ul?

| Nova21 explică (pentru trolololo):

HP Compaq

| Nova21 explică (pentru trolololo):

Multi prieteni care au avut jocu o spus ca mie ar trebui sa mearga normal (cica aveau si mai slabe laptoptopuri si leo mers)

| trolololo a răspuns (pentru Nova21):

Mai exact modelul, HP Compaq și mai cum? Sincer nu te lua după prieteni, te uiți pe net cel mai bine, cauți modelul procesorul al plăcii video și vezi teste exacte.

| Nova21 explică (pentru trolololo):

Ii procesor Intel Celeron Dual Core placa Video intreaga hd grahics ram nu stiu sigur 3-2 gb si GHz 1.70.Is toate detalile pe care ti le pot spune si de pe net tot asa (HP Compaq Presario CQ58)o si va merge sacadat jocul plsss happy

| trolololo a răspuns (pentru Nova21):

Cam asa o sa mearga. Foarte sacadat. Intel HD1000 isi ia memoria video din RAM iar performantele sunt nesatisfacatoare.
http://www.youtube.com/watch?v=T9XoIkEehTs

| Nova21 explică (pentru trolololo):

Nici pe low sau medium nu mege mai bine?

| trolololo a răspuns (pentru Nova21):

Crezi ca e pe high acolo jocul? Sunt pe low toate setările.

| razvy596 a răspuns:

Minimum Requirements
Core 2 Duo E6700 2.66GHz
Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
GD CPU hardware score: 5
Login
GeForce 8600 GT 512MB GDDR3
Radeon HD 3870
2 GB RAM
Win Vista 32
DX 10
17 GB