| anonim_4396 a întrebat:

Asta o sa sune ciudat,dar caut pe cineva cu care sa ma ajut si poate totodata sa ma imprietenesc,caut pe cineva care sa se stie la componente PC foarte bine,eu caut sa fac un PC perfect in ghilimele adica sa stiu ca toate sunt compatibile una cu alta. Daca te pricepi si esti sociabil da-mi un mesaj si discutam daca esti din CJ si mai bine, te chem sa ma ajuti la montat happy

Răspuns Câştigător
| NHazar a răspuns:

Te pot ajuta. tatal meu lucreaza cu calculatoarele si m-a invatat o gramada de chestii de-a lungu aniilor

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi bugetul si ce vrei sa faci cu el. Din pacate Clujul nu mi-e prea aproape, dar putem sa rezolvam sa il iei cu asamblarea asigurata.

| Tudy000 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pot sa il fac si singur, chestia ca te chem si pe tine sa ma ajuti era doar asa, prieteneste happy, bugetul are fi cam 2000-2500 de euro, in principal gaming, o idee cam am de ce vreau sa imi iau dar nu vreau sa fac vreo greseala la rami sau mai stiu eu, hai eventual sa continuam pe Facebook, ma gasesti acolo cu Mistah Tudy.

| NHazar a răspuns (pentru Tudy000):

Nu folosesc Facebook.Dar daca vrei iti dau recomandarii intr-un singur text aici

| NHazar a răspuns:

Deci eu iti recomand asa:in bugetu de 2000-2500 euro un i7 7700k, placa video GTX 1080 G1 GAMING 8GB DDR5X 256-bit pentru joci gen gta 5 in 74 fps-uri csgo 200 si ceva fps-uri, dar pentru gta 130 fps-uri csgo 400 sau chiar mai mult minecraft 1900 rolling on the floor) tom cruise nfs si altele in 70-100 fps in full hd iti recomand un GTX 1080 Ti STRIX GAMING O11G 11GB DDR5X 352-bit, si ca sursa fara dar sau poate Segotep SG-500A asta ar ajunge pe la 6200 de lei sau daca in loc de gtx 11 gb il iei pe ala de 8 ajungi pe la 5100-5400 in general astea iti trebuie pentru gaming, carcasa te descurci, o da, si memorie, daca vrei o memori FOARTE BUNA CU MANA PE INIMA la 2000 si ceva de lei iti recomand Kingston ECC LRDIMM DDR3 32GB 1600MHz CL11 1.35v Quad Rank in rest ssd ar merge un Samsung 960 PRO Series 1TB PCI Express x4 M.2 2280 si un hard disk WD Red Pro 8TB SATA-III 7200RPM 128MB
WD Red Pro 8TB SATA-III 7200RPM 128MB, succes in calculator (acesta este dream pc-ul meu)E foarte scump ajungand la 10000 lei.

| Tudy000 a răspuns (pentru NHazar):

Nu prea is de acord cu ramii, de 2000 de lei imi iau 32gb ddr4 si ai uitat sa zici o placa de baza buna, hdd mai mare de 4 tb nu cred ca imi iau dar de la seagate, nu prea imi plac wd si la ssd nu are rost sa urc pana intr-un TB si nu neaparat pe PCI