| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am cumparat un volan si nu merge pedala de acceleratie. Am instalat drivere si tot. Ce fac?

12 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Incearca si in alt joc (chiar in mai multe).
Exista jocuri Free cu masini, sau trial (ETS2, sau Forza Motorsport 6 Apex, daca ai Windows 10 si folosesti cont Microsoft pentru a accesa MS Store).
Un joc Free aflat in EarlyAlpha e WorldOfSpeed, dar nu sunt sigur ca are suport de volan, asa ca mai bine folosesi ETS2 pentru a-l testa.

Răspuns utilizator avertizat
| Doc_Marty_1998 a răspuns:

Volanul este Genius Speed Wheel RV.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Intra in joc la setari si vezi sa fie facute corect setarile pentru volan si pedale.

| Doc_Marty_1998 a răspuns (pentru Ionut_Pavel_1993):

Incerc sa setez pe ce pedala sa se puna acceleratia, dar nu face nimic.
Jocul este Need for Speed The Run.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Dar in joc, stanga-dreapta cu volanul functioneaza?

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Vezi si in control panel la device genius speed wheel rv daca are settings ceva test. vezi in joc la fel sa fie pe modul wheel eventual sa selectezi ce volan ai daca ai search device prin settings, de schimbat pedalele intre ele nu stiu daca merge

| Doc_Marty_1998 a răspuns (pentru Ionut_Pavel_1993):

Am calibrat-o, merge perfect. In joc am setat pe modul volan.

| CristiZdr a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Este imposibil sa nu mearga daca ai facut toate setarile corenspunzator, singura cauza ar fi ca ti-a venit cu defect.

| Doc_Marty_1998 a răspuns:

Singura chestie care nu merge este pedala de acceleratie. In joc merge sa fac stanga-dreapta.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Daca ai setat modul volan, nu iti apar ceva setari aditionale pentru acceleratie? imi amintesc ca am avut si eu problema asta acum 10 ani dar nu mai retin ce am facut... e din setari oricum.