| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am facut o greseala si am dat fara sa stiu resetare din fabrica la router.Iar acum nu mai merge ajutor? laughing

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Trebuie reconfigurat, acum incepe distractia ))).

| Catrice a răspuns:

Nașpa bro.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 5 ore | Jassmina a răspuns:
Routerul ala era configurat de furnizorul de internet cu adresa unica de IP a contractului tau"

SIIIII Jassmina nu ma ignora degeaba, ca iar bate campii
confunda internetul din rrrominica cu ala de la ea din strainezia, sau cu unul business care are IP fix si care ii vine oricum prin DHCP daca are asa un abonament, deci nu se pierde dupa resetarea routerului

trebuie sa te connectezi la router si sa il configurezi, minimum e parola de wifi, fara parola o sa intre vecinii si contul si parola de la isp, pe care le capeti dand telefon la isp si dupa ce te "autentifica" ca esti proprietarul contractului o sa ti le dea

| Adrian5575 a răspuns:

User, parola si gata.

| Răzvi42 a răspuns:

Si ce ne spui noua, suna la ei.

| Gabryel85 a răspuns:

Cred că se poate reconfigura și de la distanță, de la ei. Dar trebuie să-i anunți pentru asta.

| CentyLox a răspuns:

Daca esti titularul contractului de internet suna la furnizorul tau si te indruma el cu Username-ul si parola PPPoE.