| Xaya a întrebat:

Astazi am reusit sa imi repar tableta (Allview viva c7) si da este o tableta destul de veche... Nu am mai folosit-o de 2 ani... Am ramas cu Android kitkat si vreau sa stiu cum il upgradez la marshmallow sau nougat.(poate o metoda fara calculator, dar telefonul are root)De asemenea nu ma pot loga in contul google pentru ca cica nu s-ar putea stabili o conexiune sigura la server si prin urmare nu pot folosi mai nimic. Sum help?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chiar dacă poți, n-o face. Necesită memorie (și resurse în general) mai multă decât androidul inițial. Va merge mai prost!

| AdrienWH a răspuns:

In momentul de fata singurul lucru pe care il poti face spre binele tabletei este sa ii da-i Factory reset (resetare la setarile din fabrica). Dupa te vei putea conecta cu contul Google.Iar in privinta cu Android ul...nu prea ai ce face.Va ramane la KitKat pana la ultima ei suflare. Daca totusi bugetul iti permite o alta tableta iti recomand un Apple iPad 2018 sau iPad 2017.Acestea costand 1300 lei si respectiv 1600(daca nu ma insel).In fine iti urez bafta!

| petreblog173 a răspuns:

Salut, am avut si eu o problema de gen-ul asta, am dus la un prieten si mi-a rezolvat-o