| GreenLemon a întrebat:

Astazi am vrut sa imi instalez NFS The Run pe laptop. Dupa cateva erori am reusit. Problema este ca, de cand l-am instalat, imi merg jocurile din laptop sacadat...
In rest, totul este ok dar cand intru pe NFS, Lol sau Farming simulator 2017 (doar pe astea le am in laptop) imi merge foarte greu. Pe Lol am ajuns sa joc cu setarile la low cu 15-20 de fps cand eu jucam pe medium cu 60 constant...
Am un laptop Asus cumparat acum 2 luni, procesor i7-6700HQ 2.6 GHz, 8 GB ram si placa video nVidia Geforce GTX 950 m de 4 Gb. Nu stiu unde ar fi problema, mai ales ca in urma cu cateva ore mergea totul ok.

2 răspunsuri:
| Qwwww a răspuns:

1.Nu ai un antivirus Deci e posibil sa ai virusi.
2.E plin de praf
Unul din cei mai mari "dusmani" ai computerului este praful.
3.Nu mai ai mult spatiu pe C(sau pe partitia unde e instalat sistemul de operare)

| GreenLemon explică (pentru Qwwww):

Am antivirus. Aseara, dupa ce mi-a aparut problema, am scanat laptopul si nu am gasit nimic
Am laptopul de 2 luni si a stat mereu pe un cooler
Pe C am instalat doar windowsul si cateva programe. Doar 25-30% din partitie e ocupata. La fel si cea in care am cele 3 jocuri cu care am probleme.
Eu cred ca e ceva din software dar nu imi imaginez si ce anume