| TFlorentina8050 a întrebat:

Astazi cineva mi-a facut o gluma proasta, mi-a trimis o poza cu un copil (mic, bebelus) dezbracat, pe Instagram, a spus sa o salvez si sa i-o trimit pe messenger, am facut asta, nestiind ce intentii are, apoi m-a pus sa intru pe Facebook si contul meu era blocat pentru timp de 3 zile. Cum se poate sa imi dezactivez contul, sa pot trimite mesaje si sa pot aprecia fotografii din nou?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Aștepți, acele poze sunt scam-uri pentru cretini.
Din câte știu eu, screenshot-urile sunt într-un fel contorizate pe Instagram sau Snapchat(nu știu, nu folosesc) (mic exemplu: pe PornHub nu poți face screenshot-uri, au un script care rulează și detectează această acțiune din cauza distribuirii ilegale de materiale pentru adulți) și poate prin acel screenshot, poate Facebook a detectat distribuire de materiale indecente (pozele de acel gen sunt ilegale).

| TFlorentina8050 explică (pentru LPCTSTR):

Inteleg, dar am nevoie de Facebook si din cauza lui trebuie sa astept 3 zile ca sa il pot folosi.