| anonim_4396 a întrebat:

Astazi de cand am instalat pe laptop antivirusul avg free 2014 cand vreau sa opresc laptopul, nu se mai opreste, se incarca la infinit acel cerculet unde scrie "stutting down". Precizez ca am windows 7 pe laptop. Cine a mai avut aceasta problema? Stie cineva cum pot remedia aceasta situatie?

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Scoate AVG-ul.
Daca nu mai face asa, inseamna ca el era de vina, si poti pune alt antivirus.

| MarianWLF a răspuns:

Sterge antivirusul, si iti dau un sfat nu mai descarca antivirusuri free, nu sunt prea bune, incearca sa faci rost de unul original pe cd si nu free cu licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se incarca la infinit deoarece nu se inchide bine un anumit program.Inainte sa dai shuting down, inchide toate programele, messenger, inclusb antivirusul de jos de langa ceas.E posibil ca antivirusul sau alte programe sa nu se inchida corect.De aici, o multime de erori, care ingreuneaza mult calculatorul.(laptopul)

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inainte sa inchid laptopul, totul era inchis, doar avg-ul era deschis si problema cu erorile, nu prea as crede, pentru ca chiar in aceeasi zi cand i-am bagat win 7 pe el a inceput sa faca asa, dar acum nu mai face.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Deci avg-ul nu era inchis.Sunt multe motive din cauza carora nu se inchide lapptop-ul.Ori nu se inchide avg-ul corect,windows-ul nu sw inchide,oari windows-ul e instalat gresit(se mai intampla), ori windows-ul are virusi(tot ce se poate) si eu am patit. Cel mai bine e sa stergi tot din local disck C, si reinsta; ezi windows-ul Dupa reinstalare, daca crezi ca avg, ti-a facut figuri, poti baga alt antivirus.Intai bagi antivirusul, apoi scanezi windows-ul, abia dupa aceea instalezi toate programele.Scanezi cu antivirusul orice program descarcat de pe net s-au bagat din stick.

| mariusstrebeli a răspuns:

Scoate antivirusul si baga de exemplu avast