| iordash a întrebat:

Astazi m-am trezit ca imi merge netul foarte greu(wireless),uneori trebuia sa dau refresh la pagina sa o incarce bine,am bagat cablu mergea cum trebuie,m-am hotarat sa fac un update de firmware,am gasit versiunea care imi trebuia,dupa update,trebuia configurat din nou, dar cand accesez pagina 192.168.1.1 nu face nimic,am incercat si prin cablu si prin wireless, acelasi rezultat.Am resetat routerul de n ori,scos din priza, lasa 1 h, degeaba.

PS: update-ul la firmware l-am facut prin wireless

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Update-ul de firmware se face in general numai de pe fir, nu prin wireless. Ia verifica, nu cumva s-a schimbat adresa, sa fie 192.168.0.1?

| iordash explică (pentru sltlp):

Da,asta s-a intamplat, s-a schimbat in 192.168.0.1

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De ce tip de router este vorba?
Nu toate firmware-urile care sunt noi sunt compatibile cu toate modelele de routere chiar dacă pe pagina producătorului apare de exemplu pentru router-ul x ultimul firmware.
Recomandarea mea este să faci downgrade la versiunea de fabrică. Succes