| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am trezit cu laptopul meu ca face figuri. Dupa cateva minute, dupa ce il aprind si ma joc pe el, se blocheaza ecranul si dupa cateva secunde se stinge, doar ecranul. El inca merge doar ca ecranul se stinge. Dupa, daca il aprind totul este ok, pana dupa ceva timp cand iar face asa. Dar nu face mereu asa cand il aprind, doar cateodata.
Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Moraru_Claudiu_Remus_1976 a răspuns:

Asa am patit si eu.Ma jucam cs 1.6 dupa care intr-o zi il vad ca nu i se mai aprinde monitorul.I-l duc la reparat, a trecut o saptamana, aia i-mi spun ca a "murit"...Ma enervez si-mi iau PC-ul asta pe care scriu acuma si fac fraguri pe CS:GO.Tot PC-urile castig lupa in GAMING dar ne cam iau Consolel.Nu asta conteaza.Fa ce spune Chris7113. Daca nici asa nu merge, vezi pe internet(recomand cautarea rezultatelor in engleza, gasesti mai multe rezultate), daca nici asa nu merge cumpara-ti alt laptop sau un PC.Desi, avand in vedere ca ai pus intrebarea pe TPU inseamna ca chiar ai nevoie de el.Altcuma nu te pot ajuta.Nu sunt un expert in asa ceva, eu i-ti spun din experienta.Scuze ca nu te-am prea ajutat si sper ca am fost macar un pic de folos.Noroc cu laptopul si i-ti doresc o zi buna.

| Moraru_Claudiu_Remus_1976 a răspuns (pentru Moraru_Claudiu_Remus_1976):

Incearca sa-l desfaci. Poate mai ai Hard Disk-ul intreg.Ial la un specialist si poate o sa-ti scoata ce mai ai pe el.Nu stiu, banuiesc. xD

| DoarBogdan a răspuns (pentru Moraru_Claudiu_Remus_1976):

Tocmai ce s-a intamplat din nou chiestia cu sinsul monitorului, dar am observat ca se mai vede monitorul doar ca foarte foarte intunecat nu stiu, si dupa ceva timp isi reveni la normal. Ciudat.

| K0sti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Placa video, lampi, invertor! Pune-l pe un monitor extern si vezi daca pe ala se vede, faceti probe mai bine, decat sa tot puneti intrebari!

7 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mergi cu el la firma de unde l-ai cumparat, o sa-l trimita la service, nu te apuca sa-l desfaci, cine stie ce mai faci pe acolo. Il rezolva ei!

| GCS8 a răspuns:

Daca il folosesti pentru jocuri sigur este din placa de baza, exact asta am patit si eu la calculatorul meu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru GCS8):

Pai si... trebuie schimbata? Nu pot sa vad daca ea este problema printr-o diagnosticare la pc ceva?

| GCS8 a răspuns:

La un calculator daca te pricepi poți sa ti-o schimbi singur, dar la laptop necesita aparate speciale. Deci du-te cu ea la un specialist, ii recomand pe cei de la eMag, acolo mi-am schimbat placa video al laptopului meu.