| Bro4555 a întrebat:

Astazi mi-am conectat tv-u la calculator, eu deja avand un monitor, tv-ul este conectat la placa video dedicata iar monitorul meu, l-am conectat la placa video integrata, problema este ca pe monitorul meu vechi vreau sa rulez jocurile si l-am setat ca monitor principal, dar am intampinat o problema, vad ca jocurile functioneaza pe placa video integrata si nu pe cea dedicata dintr-un motiv anume, pe care nu il stiu. exista vreo metoda prin care sa imi pot lasa monitorul principal conectat la placa video integrata dar jocurile sa functioneze pe cea dedicata?

Tin sa mentionez ca tv-ul pe care il folosesc ca monitor secundar nu il pot conecta la placa video integrata deoarece nu are mufa hdmi.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Incearca sa conectezi amandoua monitoarele cu acelasi tip de cablu daca le conectezi pe amandoua odata...