| anonim_4396 a întrebat:

Astazi un prieten mi-a zgâriat ecranul telefonului cu o moneda. Sunt norocos ca am folie de protecție, dar zgarieturile sunt deranjabile la atingere, e posibil sa fi ajuns la ecran, sa il zgarie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoate folia si vezi

| Jipa95 a răspuns:

Ar fi trebuit sa treaca prin folie sa zgarie si ecranul. Mai bine ai inlocuii folia de protectie si cu aceasta ocazie vei putea vedea daca este si display-ul zgariat.

| SefTPU a răspuns:

Am exagerat nu sunt deranjabile la atingere, abia se simt! Te rog spune-mi concret daca e zgariat sau nu pentru ca nu vreau sa dezlipesc folia care e perfect lipita.

| robby212 a răspuns (pentru SefTPU):

Dacă a trecut prin folie, atunci ai ecranul zgâriat. Dacă nu a trecut, nu e zgâriat.
Nimeni nu știe exact cum a fost zgâriat telefonul, ca să se pronunțe. Poți verifica dându-i jos folia.