| Parman a întrebat:

Astia de la pc garage au innebunit sau mi se pare umfla preturile alea la placi video sa mor eu..cum ba msi suprim 3080 la 7100 ron pui inca 900 si iti cumperi 2. una era 1000-1500 peste msrp da 2000/3000 ron o rusine sincer...a ajuns 3070 sa fie mai mult decat un 3080....pareri?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

S au scumpit toate inclusiv mincarea care ne trebuie zilnic, asa ca nu te mai mira ca plăcile video au alte preturi, magazinele plătesc chirie din ce crezi ca plătesc chiria? Din umflarea preturilor, chirie curent tot, si au clienti ăia de la Pc Garage fac vinzari, dar stiu ca au si reduceri daca esti client fidel.

| Wr3nch a răspuns:

E cererea mare si lumea plateste.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu intelegi fenomenul
NU se gasesc placile alea, pentru ca sunt cumparate in draci de mineri (care mineaza bitcoini... nici un ortac implicat tongue )

am un prieten care vrea sa isi ia una si nu reuseste de luni bune de cand s-au lansat

asa ca isi permit sa mareasca preturile pentru ca se vand oricum

| siriusblack98 a răspuns:

Părerea mea este că sunt niște băieți foarte deștepți. Stimă lor. Se scumpesc tot mai mult pentru că cererea este enormă din cauza celor care minează cripto monede.

| siriusblack98 a răspuns:

Copilaș, tu te-ai uitat că nu ești în stare să scrii corect măcar și mă faci pe mine prost? Mă faci pe mine copil? rolling on the floor Bă baiatule, ești atacat rău de tot de soartă. Tu ești genul ăla care face2face nu ai avea curaj nici să ridici capul din pământ de frică, că vă cunosc foarte bine pe voi ăștia șmecheri în fața tastaturii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cererea mare momentan, dar se vor calma din cumparat, stocul va fi urias, si ulterior preturile vor fi normale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compara pc garage cu altex si o sa vezi ce jeguri sunt. Nici macar nu e serviciu de calitate, daca suni la ei e cosmar

| Parman explică (pentru anonim_4396):

Am observat inteleg ca e demand mare dar naiba placile alea nu fac atat e scam cu garantie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parman):

Nu e doar de la aia. Pc garage au cateodata cu 200 lei mai mult ca altii

| StefanE2019 a răspuns:

Nu e vina magazinelor. Recomand cu tărie sa vizionezi acest material (până pe la jumătate, cealaltă jumătate e prezentarea a doua placi video):

https://youtu.be/XtVuNtlcjzI

| tudor1427 a răspuns:

Inteleg de ce ar creste pretul la placile video noi, (3070, 3080 etc.) dar un gtx 1660 simplu 1600 lei? O vazut acum ca se cumpara placi si le-au scumpit pe toate.