| 17myhay97 a întrebat:

Asus ROG STRIX G15 G513 AMD Ryzen 7-4800H 16GB 512GB SSD 15.6 Inch FHD 144Hz GeForce RTX 3070 8GB Windows 10 Gaming Laptop

Salutare. Doresc si eu cateva informatii dar am urmatoarea rugaminte: nu vreau sa isi dea cu parerea cineva care nu se pricepe sau sa vad un raspuns de genul "cred ca e bun(cu accent pe cred)". Vreau sa cumpar laptopul de mai sus, costa 1300£. Vreau sa cumpar ceva si sa stiu ca vreo 6 ani nu ma mai doare capul de laptop, ca poate sa duca orice joc macar pe medium. As vrea sa stiu daca isi merita banii acestia sau daca e ceva mai bun in pretul acesta iar daca da, as dori si argumente. Si da, mentionez ca laptopul va fi întrebuințat doar pentru gaming, ocazional ceva proiectare catia, solidworks etc
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ssd micut, se putea un ryzen 9. Dar si asa e probabil unul dintre cele mai bune laptopuri pe care le poti cumpara. Sa cauti specificatitile la placa video si sa compari cu 3070 de pe desktop. Modelul zice ca e 3070 dar fiecare firma pune placi total diferite si le da underclock cateodata prea mult. Eu zic ca la 1200 lire probabil mai trebuie sa cauti poate gasesti un ryzen 9 sau un 3080

| ioanabanana8738957 a răspuns:

Cred ca e bun