auran
| auran a întrebat:

Ati fi capabili sa faceti acest lucru: http://www.descopera.ro/......rea-urinei

6 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Pai daca ai fi in desert si nu ai avea apa, dar ai avea un asemenea aparat cu tine, iti spun eu ca toti am face asta.

| casperboyy a răspuns:

Aparatele actuale reusesc sa converteasca aproape 92% din urina in apa pura. Probabil e mai sanatoasa decat ce am eu la robinet dupa o revizie Radet. Plus sa nu uitam erau unii pe la noi prin tara nu aveau nevoie de nici un convertor. happy happy Gluma gluma dar inventarea unui astfel de dispozitiv e imperativa pentru misiunile mai lungi. Cate bidoane de Izvorul Minunuilor iti iei cand pleci pe Marte.

| kh1ss a răspuns:

Nu.

auran
| auran explică:

Desi, daca stau bine sa ma gandesc este ceva asemanator cu cartea Dune!

| urbanghost a răspuns:

1. In nici un caz, nu!
2. Ce sa cauti in desert? Trebuie sa fii nebun sa te apuci sa colinzi prin desert.

| gaby_6279 a răspuns:

Pai un asa aparat cantareste mult si nu cred ca poti sa il ei in desert dar in spatiu asa ceva este posibil pentru a putea sta un timp mai indelungat in spatiu. Si eu cred ca cine suporta multe antrenamente fizice si psihice si sa fie in spatiu ar bea de acolo ca din cate am vazut are o puritate apropriata fata de cea a apei chiar aproape egala.