| Lioana a întrebat:

Ati incercat Windows 10? Cum se comporta? Care sunt avantajele si dezavantajele fata de windows 7?

Ce sistem de operare ati alege intre Windows XP, 7, 8 sau 10? Ce va place la fiecare dintre acestea?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Am windows 10 instalat din iulie de cand a aparut si nu m-as mai intoarce la 8 sau 7 pentru ca se misca excelent.

Microsoft se pare ca vrea sa mentina traditia adica un windows bun un windows prost. Dupa un windows 8 care nu a adus nimic revolutionar (eu unul nu m-am impacat cu interfata metro deloc) a venit cu windows 10 care se pare a fi succesorul lui 7.

In legatura cu aplicatiile piratate, regula se aplica doar aplicatiilor luate din market si aplicatii Microsoft.

9 răspunsuri:
| Lioana explică:

Dupa ce am evaluat Windows 10 si i-am vazut plusurile si minusurile, concluzionez ca Windows 7 e cel mai bun sistem de operare pe care l-am testat vreodata.

| CPAElites a răspuns:

8.1

| Lioana explică (pentru CPAElites):

Poti sa-ti motivezi alegerea?

| Zedge a răspuns:

Windows XP e legenda, a fost si este inca un sistem de operare foarte bun dar invechit, deci cam iese din calcul.
Windows 7 e foarte bun la fel si Windows 8, eu am acasa 7 iar la serviciu 8 ca asa am primit PC de la firma, mi-a fost putin greu la inceput pana m-am obisnuit cu 8-ul insa acum nu mai am probleme.
Din cate am inteles de la unii specialisti in IT cica daca ai Windows 10 pe PC Microsoft iti poate dezinstala jocurile si programele piratate si cum 90% din populatie are totul piratat pe PC chiar si Windows-ul de multe ori, nu cred ca multi isi vor pune Win 10 daca afla asta, nici eulaughing

| Lioana explică (pentru Zedge):

Poti sa-mi spui plusurile si minusurile lui Windows 8 fata de Windows 7?
In legatura cu parerea ta negativa despre Windows 10 ai cumva linkuri? Nu ma intereseaza jocurile si cu atat mai putin cele piratate dar e bine de stiut, insa acord credibilitate doar celor care au experimentat asta. Nu toate zvonurile sunt adevarate.

| n1n1o a răspuns (pentru Lioana):

Windows 7 este mult mai stabil decat windows 8 care a fost creat mai mult pentru deviceuri mobile

| n1n1o a răspuns:

Sal, Windows 10 cel mai recomandat in momentul asta, si nu-ti dezinstaleaza niciun program (joc) chiar daca sunt piratate pentru ca nu au voie sa faca asta, eu iti recomand Windows 10 cel ma stabil precum Windows 7 dar cu cerinte de system mai mici de cat OS W 7

| Zedge a răspuns (pentru n1n1o):

Crezi tu ca nu au voie, cine crezi ca le interzice, ai auzit de lupta impotriva pirateriei, Microsoftul iti poate instala orice in calculator fara ca tu macar sa stii si invers sa iti dezinstaleze. Citeste pe internet articole despre incalcarea intimitatii si spionajul oamenilor pe internet.

| n1n1o a răspuns (pentru Zedge):

Linux recomand pentru tine big grin