| NVRE a întrebat:

Ati putea sa imi trimiteti o poza sau sa imi explicati dual boot (win 7 si kali linux) cum intri in win si cum in kali linux?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce vrei sa stii? se instaleaza singur, si pe la sfarsit asa te intreaba, daca vrei sa instalezi grub loader, ca sa ai dual boot.
Cand deschizi pc, o sa te intrebe pe ce vrei sa intrii. pe win sau pe kali.
Da ce vrei sa faci cu kali? ca sunt o gramada de alte distributii mai marfa ca si kali.

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.
Apropo stiu ca o sa razi de mine dar il vreau pentru hacking happy.Si chiar spune-mi unul mai marfa ca in curios.

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Si mai am o intrebare in virtual box ii asa kali linux si debian ca a doua in kali linux care il instalez in pc va fi la fel?

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

A da si unde il instalez? E obligatoriu in c sau pot atundeva ca din greseala am facut din jumate de d l-am facut g?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NVRE):

Pai nu in c ca in c ai windows-ul., fa o poza la partitii, la cat are fiecare, sa nu le incurci, si faci in d, lasi 20 gb pentru linux.
o sa te intrebe cand instalezi, unde si cat spatiu vrei sa-i dai

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca am mai mult? Are ceva daca mai este ceva in acea partitie gen jocuri, programe, etc?

| NVRE explică (pentru anonim_4396):

Si cum selectez in ce partitie sa il pun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NVRE):

Pai te intreaba man, cand instalezi, te intreaba unde vrei sa il instalezi, si cat spatiu sa ii dai. daca il instalezi in c, nu stiu daca iti va mai ramane si windows-ul, Instaleaza-l in cealalta partitie. N-o sa iti scrie c si d la partition manager deci de-asta ti-am spus sa faci poza la cat ocupa fiecare, ca iti va da in biti, nu in gb. ce-i asa de greu, e ca si cum ai instala windows-ul. daca nu te pricepi, pune-l in virtual machine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NVRE):

Asa si ce-i cu aia? nu mie sa imi faci poza, pentru tine. dai click dreapta pe fiecare drive in parte, si proprietati, vezi cat are fiecare. noteaza-ti pe ceva sau fa poza.
Baga dvd-ul de kali, daca nu iti buteaza te duci in bios si pui dvd rom-ul primul, dai restart si iti buteaza de pe dvd, si de acolo il instalezi ca un windows normal.
La sfarsit, te intreaba daca vrei dual boot cu windows. si ii dai acolo ca da. isi face el grub **** cum se numeste, si aia e tot.