| BuciSh0t a întrebat:

Auziti. daca am pci express pot sa bag ori c placa care are ddr5. ddr2 care ii pci express...
chiar daca ramu ii ddr 3 de ex?
Vot la toti si funda la castigator.haideti cu rasp happy

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Poti pune orice placa video care este conceputa pentru slot PCI-E - poate sa aiba DDR2, DDR3 sau DDR5.
Problemele apar atunci cand ai un sistem mai slabut iar placa video este foarte puternica: practic placa video va fi trasa in jos de catre restul sistemului, iar daca sursa e slabuta (500-550W sau chiar mai slab) si daca mai e si marca "made pe vapor intre Singapore si Taiwan s-ar putea nici sa nu poti porni PC-ul pentru ca nu vei avea suficienta putere pentru VGA.

1 răspuns:
| skary a răspuns:

Da poti dar cel mai bine e sa-ti iei o sursa de minim 750 de watt real