| CalinoiuSerghi a întrebat:

Avand acelasi pret care este mai bun?
Sistem Gaming Viking AMD Edition, AMD Ryzen 5 1600X 3. 6GHz, 12 thread-uri, 8GB DDR4, 1TB HDD, GTX 1050 Ti SAU
Sistem Gaming Goblin v3, AMD Ryzen 3 2200G 3. 5GHz, 4 nuclee, 8GB DDR4, 1TB HDD, GTX 1050 Ti 4GB GDDR5

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

2.799 vs 2.459 nu prea reprezinta "acelasi pret" (in momentul de fata). Oricum, 6 nuclee vs 4, 12 threaduri vs 4, frecventa 4 vs 3.7, iti cam dai seama ce si cum http://bit.ly/2HbUCHg Te duci putin mai bine in banii aceia intr-un 1060 3-6 gb, poate chiar 1070 la cum au scazut unele preturi.

| CalinoiuSerghi explică (pentru CM7YRE):

Am cumparat Goblin V3 si atunci cand l-am luat a fost 2.799, 99 acum sincer nu m-am uitat la pret nu am vazut ca s-a ieftin, dar mersi oricum!

2 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Dintre cele doua... primul

In schimb, eu as face un pc pe bucati deoarece de obicei iesi mai ieftin... si mai este si sentimentul ala de fericire ca te poti juca pe pc-ul pe care l-ai asamblat chiar tu happy