| HiImSinner a întrebat:

Avand un procesor pentium 4 am incercat sa il schimb cu un core 2 duo e7600 dar cand l-am bagat in soket si am pornitcal culatorul cele 2 leduri de la unitate (verde si rosu)stateau aprinse pe ecran.Nu imi aparea nimic statea cum ar fi in stanby iar, de la procesor se auzea un ticait o data la 1 secunde sau mai putin.Pe monitor nu aparea nimic, nimic bios. ecranul negru.Placa de baza suporta ultimele procesoare core 2 duo soket 775 cu frecventa de 1066. Ce as putea sa ii fac? Chiar nu suporta placa de baza procesorul.Tin sa mentionez ca dupa ce am vazut ca nu porneste am pus inapoi pentium 4 si a mers.

Procesor:Intel® Core™2 Duo Processor E7600

(3M Cache, 3.06 GHz, 1066 MHz FSB)

Placa de baza:ECS P4M890T-M

3 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Hmm...placa suporta C2D (dupa cum ai spus si tu). Esti sigur ca ai pus procesorul bine? Se mai intampla sa nu-l bagi bine in socket...

| HiImSinner explică (pentru KLiNK):

L-am pus bine nu stiu ce as putea face cu un update de bios ori cum il las pasta am dat banii de geaba asta e. placa de baza nu cred ca il citeste.pe site spune ca suporta ultimele procesoare si da ei niste procesoare daca ei cred ca ultimele sunt e 6400 asta e.

| KLiNK a răspuns (pentru HiImSinner):

Nu știu... Încearcă să pui o întrebare pe un forum de specialitate (forum străin) în legătură cu problema ta...