| TsunamiiiYay a întrebat:

Avantajele si dezavantajele unui iPad? Imi recomandati? Ce model?

Răspuns Câştigător
| MishuD a răspuns:

Avantajele sunt ca ai un device cu ecran mai mare pe care poți sa faci aproape tot ce faci pe un telefon.
Dezavantajele sunt:
- bateria e praf la iPad sibse termină când îți e lumea mai dragă
- prețul e prea mare pentru ce știe să facă
- dacă il scapi se sparge instant (am spart 2, in husă, cu folie. si au cazut de la înălțimea biroului, pe parchet)
Mai bine, de banii aia, iti cumperi un laptop mic si ultra usor gen Asus zenbook.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un pret mare pentru o tableta care face fix acelasi lucruri ca una pe Android la jumatate de pret.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am iPad Air si nu se compara cu nicio alta tableta de la alta firma. Se misca foarte bine si bateria tine vreo 12 ore de utilizare continua (sau 5-6 zile de utilizare moderata) si a fost folosit vreo 5 ani, deci merge ca in prima zi. Eu il folosesc zilnic.
Eu nu am gasit niciun dezavantaj, poate doar ca modelul meu nu are 3G (alte modele au) dar nici nu cred ca am nevoie de functia asta, pentru alte situatii folosesc telefonul.
Eu iti recomand sa iti iei un iPad decat orice alta tableta, e mai comod decat laptop-ul (bine, nu l-as folosi pentru lucru gen office), dar totusi ecranul de 9, 7" s-ar putea sa ti se para un pic incomod, de asta poate ai prefera un iPad Mini, e la fel de bun dar are ecran de 7, 9".