| anonim_4396 a întrebat:

Aveti hard disk tip ssd instalat in pc/laptop?

Răspuns Câştigător
| KaanNoah a răspuns:

Acum o luna mi l am instalat. E o minune. Laptopul imi pornește în 10 secunde, fără de 40 de secunde cum era inainte. Cea mai bună variantă e asta: scoti HDD (Hard diskul), în locul lui pui SSDul, iar HDD il poti pune in locul CD writerului(unitatea optica, unde bagi CD). Nu se cam mai folosesc CD si asta e cea mai buna optiune. Dar trebuie sa te informez dinainte de pe internet. Ce iti trebuie ca sa le montez pe ambele. Sunt tutoriale super folositoare si in limba romana pe Youtube. Dacă vrei mai multe informatii sa scrii

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Corect,asa e, si al meu la fel, ce marca de ssd ai cumparat?

| KaanNoah a răspuns (pentru RAY):

Kingston. Capacitate 120gb. Am doar windows pe el. De aia am luat doar de 120gb. Adică nu era nevoie de mai mult. Pe dar e DOAR widnowsul, iar pe HDD de 1 terra am programele si jocurile. Am dat 90 de lei pe el parca. Tu de la ce marca il ai?

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Samsung 500 de gb, am windows 10 pe el plus ceva jocuri, nu stiu daca chiar face diferenta, dar am pus raul in fata

| KaanNoah a răspuns (pentru RAY):

Rau nu are cum să facă. ssd fac doar bine. Crede ma. Samsung de 500gb. Ai dat ceva bani pe el. Eu chiar dacă voiam, nu imi permiteamhappyNu am economisit atatia. Peste 1 an-2 Vreau sa imi iau 8 Gb ram. Adica înainte de a merge la facultatea de IT.

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Am dau 850 de ron pe el, acum 3 ani, am mai cumparat 8gb ram, ce laptop ai?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

SSD 120GB Adata SP550, luat in 2016 + HDD 1TB, laptopul booteaza sub 10 secunde, deschide instant orice aplicatie. Nu stiu cum as putea trai fara ssd de acum incolo, este indispensabil!

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Si eu mereu il recomand, sau si ieftinit mult