| Oanapisipisi a întrebat:

Azi am cumparat un mouse wierless din Carrefour. Am ajuns acasa si l-am desfacut. Pentru ca nu stiam cum sa-l instalez mi-am sunat varul(el este cu toate legate de calculator) si l-am intrebat cum il instalez.Mi-a zis sa iau cablul USB si sa-l conectez la laptop.Am cautat cablul USB, dar nu l-am gasit. Intrebarea mea este: Cum il pot instala daca nu am cablu USB?

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Varul ala al tau nu a aflat pana acum ca un mouse wirelles nu are cablu USB?
Wireless=fara cablu! Chestie valabila si pentru tine! Vezi ca receptorul ala e bagat in mouse. Il scoti de acolo si-l bagi in USB. Dupa care pui bateriile la mouse si-l pornesti. Are un buton micut de on-off! Uite asa arata: http://pro-data.ro/......00x500.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca atunci cand ai desfacut mouseul ai gasit si ceva mic... un cap de USB. mai pe scurt un tata usb... acela il bagi in slotul usb al unitati tale si gata ar trebui sa-l instaleze automat.
P.S: pune bateriile si deschide mouseul.

| Oanapisipisi explică (pentru anonim_4396):

Nu am gasit decat mouse-ul. Si avea bateriile in el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate omul a zis de un mouse nu de router. Mai citeste intrebarea odata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

K0sti are dreptate am uitat de asta, acel usb poate este "ascuns in soarec" poate daca ne spui ce model de mouse ai ne putem da seama mai bine.

| Iris1997 a răspuns:

Iar tu esti la fel de bata ca varul lui rolling on the floor) el s-a referit la mouse cu wi-fi ce treaba are modemu de net ma?rolling on the floor

| Iris1997 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa ai un fel de stick micut primit o data cu mouse-ul pune-l in pc.La mouse trebuie 2 baterii ca nu o sa functioneze cu aer si s-ar putea sa primesti si un cd micut cu soft-ul pentru mouse...si ala trebuie instalat...cat despre Carefour: pe bune frate carefour? in lidl si carefour nu am incredere deloc in produsele lor.

| Oanapisipisi explică (pentru Iris1997):

Am facut asa. Si nu se intampla nimic

| Iris1997 a răspuns (pentru Oanapisipisi):

Daca mai ai chitanta du-te cu chitanta si mouse-ul in ambalaj si spune-le ca nu ai cu ce conecta mouse-ul la pc.

| Cizmasiu_Robi_1993 a răspuns:

Iati modelul mouselui si intra pe net si descarcati driverul pentru el