| anonim_4396 a întrebat:

Azi cand m-am dat jos din mașină mi-a picat telefonul din buzunar fără să îmi dau seama, m-am dus cam peste o ora și l-am luat, a stat în soare tot timpul și s-a încălzit foarte tare, nu puteam să îl țin în mană, ca să fiu sigur că nu are nimic l-am stins și i-am scos bateria, după care l-am lăsat așa cam 30 de minute.
L-am aprins și acum nu îmi mai recunoaște cartela, pur și simplu zice no SIM, am încercat să o scot și să o bag iar, degeaba, știți dacă îi pot face ceva?

2 răspunsuri:
| GaryOfLivia a răspuns:

Telefonul este un Samsung Galaxy J5 (2016) btw

| Kiwibibilă a răspuns:

Cred că cel mai înţelept lucru pe care l-ai putea face e să îl duci la service.
Chestia-i că din cauza căldurii s-a dilalat, buşit tot metalul din el şi a cam luat-o rara.