| Dragosel505 a întrebat:

Ba baieti uitati-va va rog pe Google sa vedeti daca procesorul meu Pentium(R) Dual-Core E5700 3.00GHz e compatibil cu 64bytes.Si daca da, imi spuneti daca merge Windows 10 cu 4.50 GB RAM?

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

E compatibil. Windows-ul pe 64 biti foloseste toata memoria ram. Cel pe 32 biti foloseste maxim 3.5 GB RAM, chiar daca ai in calculator mai multa memorie, de aceea de la 4GB RAM in sus se obisnuieste sa se foloseasca Windows pe 64 biti. Merge windows 10. Un plus de viteza la deschiderea calculatorului si aplicatiilor e dat de instalarea windows-ului pe SSD, in loc de HDD.

| RainbowThanos a răspuns:

1. Nu fa marea greseala sa confunzi byte cu biti. 1 bit este 0.125 bytes.
2. Procesorul merge si cu Windows XP 1GB RAM.
Vreau sa iti dau un sfat: iti recomand mult sa te documentezi mai bine dsp calculatoare.
Mai multe informatii aici: https://ark.intel.com/......z-fsb.html
Am o intrebare: De ce nu poti cauta singur? (chiar nu vreau sa fiu rau)
Funda pls!