| Gabriel_Ionuţ_1996 a întrebat:

Bai deci salut, Am o problema cu un Iphone 3gs... se inchide telefonul cand apare 30% baterie..asta se intampla doar cand ma joc sau il las in stand by. daca vorbesc la el tine pana la 0? Ce poate sa fie? vre'o setare ceva? care se pricepe la iphone-uri?

Dau funda care ma rezolva big grin

1 răspuns:
| snzpaul a răspuns:

Da, si mie la fel imi face, doar ca la 20%.
Se intampla asta deoarece el isi consuma energia peste tot, la tot ce-i pornit, iar cand vorbesti la telefon nici un program nu mai ruleaza si energia se consuma doar pentru Telefon.
Nu este nici o setare, dar asa se intampla la iPhone. ( mai ales daca ai facut update la iOs )