| anonim_4396 a întrebat:

Bai oameni buni vreau si eu niste statusuri ironice la adresa iubirii, am cautat da gasesc numai siroposenii gen,, iubirea înseamnă a fi doi şi a nu fi decât unul; un bărbat şi o femeie ce se topesc într-un înger", vreau unele gen "iubirea este doar farsa murdară jucată asupra noastră pentru a realiza perpetuarea speciei"... imi trebuie urgent pentru o compunere si in plus chiar imi plac, m-am saturat de atata love falsawinking

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea reprezinta orbirea mintii si vederea perfecta a inimii.

| miauu a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa-i dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ti se umple inima ti se goleste capul...happy

| Emena a răspuns:

Cele mai multe femei isi propun sa schimbe un barbat, dar in momentul in care il schimba, nu-l mai plac

Barbatul e o comoara, de aceea trebuie ingropat!

Problema cu baietii este aceea ca ai pretind ca te plac cand de fapt nu o fac...
Problema cu fetele este aceea ca ele pretind ca nu te plac cand de fapt o fac...

| B3B3LuShA_8010 a răspuns:

Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sigur o sa gasesti ce cauti:*

| Assiral a răspuns:

Poti gasi aici statusuri frumoase https://www.facebook.com/pages/For-LoVvE/324353194257201

sau

Niciodată nu am încetat să-l iubesc. Doar am renunțat să arăt asta și m-am afișat cu un zâmbet pe față

Prefer să fi direct și să-mi spui totul verde în față. De cât să mă minți în halul ăsta` și să-mi arăți că nu-ți pasă.

Un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin! ♥

Voiii, târfelor. dramatizați orice chestiee. Jucați teatru` la perfecțiee

Chestia e că trebuie să nu plângi pentru cei ce nu cunosc valoarea zâmbetului tău

Spui ca nu e nici-o competitie,esti a dracu` doar din ambitiee!

Şi atunci când simţi cel mai tare nevoia de o îmbrăţişare, nu e nimeni să ţi-o ofere.

Tin la tine, si chiar ma doare. sa vad cum te are la picioare.

Simplitatea este cea mai frumoasă calitate a unui om!

Îmi pare rău, prostule. că te-am iubit atâţia ani, şi mă dispreţuiesc pentru faptul că poate te mai iubeam.

Nu te schimba, ramai asa. cauta-ma dar nu ma deranja!

Zvonurile sunt la fel de false ca şi persoanele care le împrăştie.

Stii bine ca vreau ce vrei si tu, vom fii mereu noi doi!

Numai covoarele se nasc ca să fie călcate în picioare.

O femeie adevărată iubeste din toată inima, se daruieste întrutotul dar nu se lasă călcată în picioare

Şi ţi-e dor să te ţină în braţe, să te sărute pe frunte şi să-ţi dea speranţe.

Cand iubesti pe cineva, merita sa lupti pentru el, indiferent ce sanse ai!

Nu mă interesează părerea altora şi tocmai de`asta nu fac nici cel mai mic efort ca să mă schimb!

Nu mă lăsa să plâng şi dă-mi măcar 3 motive să răd...

Normal că o femeie este atrasă de un băiat rău care o face să simtă că trăieşte, decât de unul care nu o face să simtă nimic.

Am făcut lucruri, mai mult din ambiţie. Uneori am şi tăcut, doar pentru a câştiga. În viaţă e greu să-ţi ţii gura!

Poti sa dai iar de necaz, sa te ridici si iar sa cazi.o noua zii mergi mai departe!

Şi dacă ai fii acum lângă mine, te-aş strânge în braţe şi nu ţi-aş mai da drumul niciodată!

Caut dar nu gasesc un moment care sa ma trezeasca si vreau sa evadez din trecutul ce vrea sa ma rapeasca `!

Imi este asa de frica sa pierd pe cine iubesc, incat refuz sa iubesc.

Cerându-ti scuze nu te umileşti! Ci araţi că ai greşit şi iţi pasă.

Fetele alungă băieţii cărora le pasă de ele pentru că ele sunt îndrăgostite de cei cărora nu le pasă.

Am învăţat că poţi continua încă mult timp. după ce ai spus că nu mai poţi!

| anca377 a răspuns:

Crezi in dragoste la prima vedere sau mai trebuie sa trec o data?

| lily4 a răspuns:

Dragostea este credinta oarba, umilinta fara preget, supunere desavarsita, incredere desavarsita si daruire impotriva ta insuti, impotriva intregii lumi. Inseamna sa.ti dai inima si sufletul in intregime celui care ti le zdrobeste .....nu e cine stie ce, dar mie imi plc