| anonim_4396 a întrebat:

Baieti am si eu o intrebare si fara comentarii care se abat de la subiect.
Am comandat o placa electronica pentru o centrala termica de pe un site din Italia cu un pret mult mai bun decat in Romania!

Ideea e ca in Italia se numeste "Card de micro-modulare Brahma" si ma cam sperie termenul "modulare", ce inseamna mai exact modulare?

Site-ul romanesc:
https://www.romstal.ro/......42883.html

Site-ul de unde l-am comandat din Italia:
https://www.tecnofrasca.it/brahma-scheda-di-modulazione- micro-16020500.html

8 răspunsuri:
| Design2021 a răspuns:

Modulare inseamna ca este din mai multe bucati, ce nu iti trebuie poti da jos.

| JohannesZu a răspuns (pentru Design2021):

Pai da, este formata din 2 bucati de fapt placa... dar asta nu inseamna ca este reparata sau ca nu ar fi noua, nu?

| JohannesZu a răspuns (pentru Design2021):

Da asa e, daca stau sa ma gandesc mai bine, este exact ca la sursa de curent pentru PC, sursele modulare sunt cele care li se desprind seturile de fire nefolosite!

| BlogdeInstalatii a răspuns:

As zice ca este acelasi lucru, deci nu va faceti griji pentru ca o sa mearga.
Codul de produs este la fel (16020500). Si ar trebui sa fie acelasi produs.
In general piesele de schimb sunt mai scumpe. Nu doar la centrale, la orice produs.

Sper sa va fie de folos.
Toate cele bune.

| JohannesZu a răspuns (pentru BlogdeInstalatii):

Salut, am luat legătura cu vânzătorul și mi-a confirmat că produsul este nou, doar că o să îmi ajungă in septembrie pentru că Italia, Spania intră în vacanță! Dar nu'i o problemă pentru că paypal îmi asigură banii până în decembrie! am depășit un pic subiectul dar am zis să povestesc tot firul până în prezent! mulțumesc

| BlogdeInstalatii a răspuns (pentru JohannesZu):

De obicei vacanta in Italia este in august si tine in jur de 2 saptamani.
Daca au produsul in stoc, ar putea sa-l expedieze pana atunci.

| JohannesZu a răspuns (pentru BlogdeInstalatii):

Da, ce sa zic... sper sa nu ma faca sa astept degeaba! Pentru diferenta de pret sunt dispus sa astept si pentru ca cea actuala inca merge, doar daca opresc apa si o pornesc din nou, nu mai da curent pentru a aprinde flacara!

Vanzatorul mi-a comunicat urmatoarele:

"come anticipato nei scorsi messaggi...
ci sono dei ritardi nelle consegne...

la stima Dell'arrivo del suo acquisto presso la ns sede potrebbe essere per settembre"

si in romana:
"așa cum era anticipat în mesajele anterioare...
există întârzieri în livrări...

estimarea sosirii achiziției dvs. la sediul nostru ar putea fi pentru luna septembrie"

| BlogdeInstalatii a răspuns (pentru JohannesZu):

Livrarile la toate produsele sunt intarziate in perioada aceasta.
E bine ca puteti astepta.