| Hotmama12 a întrebat:

Bateriile laptopurior trebuiesc formatate? Daca utilizez laptopul fara baterie si bagat in priza, afecteaza durata de viata a laptopului?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu,bateria laptop-ului vine formatata din fabrica. Daca il tii mai mult in priza este recomandat sa scoti bateria si la 1-2 saptamani sa faci un ciclu de incarcare-descarcare a bateriei sa nu se uzeze.

| Gas a răspuns:

Nu, protejezi bateria in felul acesta pentru ca nu o ti la tensiune non-stop.

| tdy a răspuns:

Trebuie s-o scoti cand il ti la priza asta ar fi recomandat

| Marius_4665 a răspuns:

Scoatei bateria in timp ce il folosesti si nu ai baterie!
bAfta!

| Vrinceanu_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu este nicio problema daca nu folosesti bateria in timp ce utilizezi laptopul si este la incarcat...