| Alinutzu990 a întrebat:

E adevărat că cică de la anul vor fi doar mufe Usb TypeC? Eu nu cred că Nokia C02 de ex vine tot cu microUSB și e lansat anul asta in feb, voi ce credeți? Va rog sa răspundeți, mulțumesc seara frumoasa, numai bine, noapte buna, tuturor.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din 2021 UE (Comisia Europeana) a propus folosirea numai a mufelor Type C. Totusi nu s-a stabilit data de cand si pentru cei din afara UE nu va fi obligatorie.

| sierra1 a răspuns:

Americanii nu se dau pe brazdă. Pariu?

| dullcat a răspuns:

Poti oricand pastra cablul de la un incarcator cu mufa normala, daca consideri ca vei mai avea nevoie.Sunt sigur ca multi romani mai au incarcatoare vechi prin fundul sertarului.

| totredus a răspuns:

Da, asa este. În specificațiile de pe site-ul producătorului la secțiunea conexiuni este menționat ca terminalul va avea Micro USB (USB 2.0)