| Llowlight2023 a întrebat:

Hey, daca o sa-mi iau un Nokia 9 pureview o sa îl mai pot folosi încă 2 ani? (Țin să menționez că mie telefon actual mi s-a spart când a căzut din buzunar la magazin când am dat să platesc ecranul și se vede in dungi, îmi pare RAU FOARTE, FOARTE, FOARTE RAU de Nokia G20 al meu in sat nu exista service GSM sa-l repar etc crying( crying( crying( crying( crying( ) întrebare e mai pot folosi un Nokia 9 pureview încă 2 ani dar 8.3 /G21? Ce ziceți? Ce sa aleg?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De ce Nokia cand is branduri mult mai ok? Nokia a murit de mult, acum is detinuti de HMD Global si doar numele e de ei.

| Llowlight2023 explică (pentru Wr3nch):

Că mă ținea bateria multe ore pe cel vechi poate nu mă crezi dar o dată am asta de la 6:00AM-4:59PM și mai aveam 25% nici eu la început nu am crezut că bateria tine 3 zile da tine doar daca stai moderat pe telefon și în concluzie de aia vreau Nokia 9 pureview plus că. E primul telefon cu 5 camere foto și ecran P-OLED dar nu știu câte ore ii tine bateria (unii zic că o zi și pe navigare net Yt Facebook tine bine nu știu dacă stau non stop pe el câte ore ii tine tu ce crezi? Cv sfaturi?