| Llowlight2023 a întrebat:

BN TPU hey voi ați cumpăra un telefon de acum 4 ani in urma cu specif de top (care rămân De top chiar și după 4 ani) sau v ați lua unul mai prost cu specif reduse la jumătate dar nou?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ar fi sa aleg s21 vs Galaxy A54 as alege galaxy s21, dar intre s9 sau s8 as alege A54

| anonimg a răspuns:

Telefon nou nouț fabricat cu mai mult de 2 ani în urmă nu merita să cumperi.
Totul este uzat și vechi în el; chiar și acumulatorul nefolosit niciodată, se uzează singur, de nefolosință. Software, android rămas în urmă nu va mai primi vreun update. Pe când aplicațiile se dezvoltă, se actualizează continuu.
Mai bun un telefon nou cu specificații mai slabe, decât unul vechi mai performant.

| Catrice a răspuns:

Dupa 4 ani e vechi.

| UserRo10 a răspuns:

Nou nout la bugetul tau ca sa fiu sigur ca prind updateuri de android si patchuri de securitate lunare