| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Boxele 2.1 au bluetooth?
Sau doar cele 3.1 au?

11 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista o regula si o legatura directa. Daca boxele au bluetooth pot fi si 2.1 si 3.1.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreia67):

Sint si boxe 2.0 sau 1.0 cu Bluetooth, oricum. In alta ordine de idei, imi dati si mie link la un 3.1, sa nu mor prost? Ca 4.1 stiu ca se practica intr-o perioada, dar 3.1 chiar nu am vazut.

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Http://altex.ro/laptop-it/periferice/boxe/boxe-akai-rc-3515-2-1-38w-negru
La inceput sccrrie ca sunt 2.1 dar apoi la descriere scrie acolo 3.1
Dar adtea au bluetooth? :
http://altex.ro/laptop-it/periferice/boxe/boxe-akai-rc-3110-2-1-45w-negru
Adica ambele sunt la fel? Diferentabfiind doar de putere intre cele doua? Mersi

| tpuuser999 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Aparent 3.1 este un 5.1 fara boxele din spate (surround):

http://www.sono.ro/......r-w10.html

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru tpuuser999):

Deci sintre alea doua akai-uri care este mai bun? Parerea ta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru tpuuser999):

Hehehe, doar ca la astea ai nevoie si de amplificator. Eu ma gindeam la sisteme amplificate pentru PC, nu setupuri custom. Asa poti sa iti faci si 50.10.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexe_Silviu_2000):

Scrie clar in descriere ca au BT, ce mai vrei? Mergi si le asculta totusi. La pretul asta, ma astept sa fie niste pirjoale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ala e un bundle oarecare fara amplificare. Citez fix din linkul tau - "Necesita amplificare cu Receiver A/V surround"

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai zis ca nu ai vazut boxe 3.1, nu ai specificat cu sau fara amplificare, imi cer scuze daca am inteles eu gresit, exista diverse forme de 3.1, ai si tu dreptatea ta.

| tpuuser999 a răspuns (pentru Alexe_Silviu_2000):

Sunt cam la fel. deci l-as lua pe cel mai ieftin - chiar mi se pare un pret bunicel. In mod normal, cand imi cumpar ceva, urmaresc preturile 1-2 luni si astept o promotie. Conteaza mult si producatorul: poate as lua Akai, dar inainte m-as uita la Logitech sau Genius.

De exemplu acestea au fost la 90-100 de RON in trecut:
http://www.emag.ro/boxe-logitech-2-1-z313-25w-rms-980-000413/pd/E8PR2BBBM/