| patricCia a întrebat:

Browser-ul meu implicit a fost Mozilla Firefox si mi-am instalat Google Chrome sa vad cum e. La inceput nu eram sigura daca vreau sa-l setez ca implicit asa ca atunci cand ma intreba, am bifat casuta " Nu mai intreba" sau ceva de genu'. Acum mi-am dat seama ca este mai rapid si mai bun decat Mozilla, dar nu mai stiu sa-l setez ca implicit. Ma poate ajuta cinevabatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Salut!
Si eu folosesc Google Chrome. Sus in dreapta (dupa bara cu site-ul) sunt doua iconite : una cu o foaie si cealalta cu o unealta. Apesi pe a doua cu unealta si dai la "Optiuni". Ti se va deschide o fereastra micuta iar pe prima pagina la "Elemente de baza", ultima categorie este Browser prestabilit. Dai click pe "Setati Google Chrome ca browser prestabilit" si gata.
Sper ca te-am ajutat! happy

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Il dezinstalezi si apoi intrii in mozila!

| craniul a răspuns:

Buna!

sau mai simplu dupa ieisre/intrare iti va aparea si la mozila sa fie ca imnplicit si dai da si va devenii implicit happy

| patricCia explică:

Pai am spus in intrebare ca odata cand ma intreba am bifat casuta " Nu mai intreba" si nu mai imi aparea optiunea. Oricum multumesc @Elena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza-l, si instaleaza-l iar. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare si eu folosesc google chrom si am apasat pe nu stiu ce butoane si mia marit un site si nu stiu cum sa il fac la loc help pls

| MihaaOoO a răspuns:

Sus in dreapta vei gasi o unealta.Dai click pe ea, apoi dai click pe setari.Jos de tot iti va aparea:"Browser prestabilit", si de acolo il activezi. Sper ca te-am ajutat^^