| Daria1992 a întrebat:

Buget 1300-1500. Ce laptop imi recomandati si de ce?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
In acel Buget iti recomand acest Laptop ori al doilea cu o performanta putin mai slaba fata de primul.
http://li.ro/kktc
http://li.ro/aazi

1 Foloseste codul acesta de reducere ca sa nu depasesti Bugetul si mai scade putin pretul: 4VEKY45T

2 Ai zis de ce il recomand:
-La acest pret/calitate este bun la ce ofera.
-Primul link este mai bun fata de al doilea din mai multe aspecte lucruri la fel si pretul.
-Chiar daca nu are o rezolutie Full Hd are o rezolutie decenta pentru performanta sa.
-Are Placa video Dedicata care are un avantaj de 75% mai mare fata de cea integrata (cea din procesor).
-Poti sa il folosesti atat in Office, Multimedia chiar si ceva Gaming dar la detalii Scazute (Low-Medium).
-4Gb Ram poti sa mai bagi pana la 16Gb fara probleme.
-Camera HD si conexiune buna la internet.
-Procesor i3 5005U generatia 5 (dar avand U este un pic lenes) ca si performanta este undeva mai spre Low la fel si placa video.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti unul second hand cu 24 luni garantie. Are i7 si este destul de bunicel: http://www.giasistem.ro/......-rw-14inch

| CPAElites a răspuns (pentru Salontanul):

Foarte bun laptopulwinking Ala rezista si 30 de ani laughing
Initiatorul e fodul, prefera o bucata de plastic ieftin care crapa in 3 ani, cu performante mediocre si sa fie NOU.

| Salontanul a răspuns (pentru CPAElites):

Eu am unul secnd hand de 3 ani si a suferit multe modificari de sisteme de operare. Merge excelent!

| CinevaNou a răspuns (pentru Salontanul):

Sa inteleg ca "modificarile de sistem de operare" strica laptopurile?

| Salontanul a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu neaparat laptopul cat HDD-urile. Scrierile si rescrierile dese scad durata de viata.

| CinevaNou a răspuns (pentru Salontanul):

Inseamna ca ai dezactivat pagefile, hibernation si event logul?

| Salontanul a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu. Este vorba ca am instalat mai multe sisteme de operare pe rand. Windows, Linux, Ubuntu, Remix OS, etc.

| CinevaNou a răspuns (pentru Salontanul):

Si instalarea unui sistem de operare uzeaza cel mai mult hard diskul? Dar cei care descarca filme de 8gb toata ziua sau altele?

| Jipa95 a răspuns:

Pai tu ai si precizat pentru ce iti trebuie? Oricum pana in 1500 lei nu gasesti laptopuri decat pentru multimedia si office, sa-ti iasa din gand ca poti face gaming cu ele.