| Alexandru_Spulber_1996 a întrebat:

Bun deci a aparut windows 10 pe 29 iulie, si as vrea sa-mi fac update de la windows 7 pro la windows 10 pro. windows 7-le e activat, deci daca imi upgradez la windows 10 cu update install, adica sa imi tina toate fisierele si astea.o sa pierd genuine key?
Si inca o intrebare, un prieten are windows 8 crackuit activat si daca merge la windows 10 o sa se stearga keyu? Si dupa 29 iulie 2016 o sa vina crackuri de windows 10? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| GoldenKing a răspuns:

Bai,eu aveam windows 7 ultimate cu cheie illegala cum ar veni am facut update la windows 10 pro cu tool-ul de la Microsoft si cheia inca o vede confirmata, buna, legala, etc.Tu daca ai si cheie legala sigur o sa ti-o vada.Succes,windows 10 merita!

| Tornada5786 a răspuns (pentru GoldenKing):

Imi zici si mie cum ai facut? Si eu am windows 7 ultimate ilegal si daca iau toolul, se descarca toata chestia aia, dupa zice configuring windows 10 si cand ajunge la 100% zice "setup couldn't start properly"... sad

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai un 7 legal, cumparat, atunci e ok. insa inainte in cazul in care ai partitir tip Recovery, scoate dvd-urile acestei partitii. deoarece o sa vrei sa revii la 7 si nu o sa mai poti fara ele.
Microsoft sfatuieste sa salvezi ceea ce ai in pc in cazul in care da eroare ca sa nu pierzi nimic.
o copie ilegala se actualizeaza la 10 insa in scurt timp o sa devina inutilizabila.
bafta in prostia ce vrei sa o faci. eu am 7 legal dar am ramas la 7.