| Lucian_Rapid_1992 a întrebat:

Bun deci. Am un hard pe SATA si vreau sa pun unul pe IDE. In momentul in care incerc sa instalez windows-ul pe cel IDE primesc urmatoarea eroare " Windows cannot find any hard disk installed on your computer, setup cannot continue ". HDD-ul pe IDE mi-l vede pe Secondary Slave. Am inteles ca trebuiesc schimbate niste chestii din Bios dar nici asta nu a ajutat. Cineva care a intampinat problema sau are o rezolvare?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tz3ava a răspuns:

La IDE umbla la pini nu mai stiu cum le spune, trebuie sa muti mufa pe primi doi pini https://www.youtube.com/watch?v=Ds1-JmbhGRM aici iti explica

| tz3ava a răspuns:

La fel poate sa fie ca cablu pentru IDE sa fie conectat ca slave din placa de baza, la mine la sata mufa master de la placa de baza e cu rosu.