| Kijk a întrebat:

Bun TPU! Am si eu o nedumerire.Am un laptop Acer Aspire 5630 iar la achizitionarea acestuia am primit un windows vista home premium.Eu nu am bani sa cumpar windows 7 original de aceea folosesc windows xp piratat si vreau sa trec la vista cel original dar dupa cum bine stiti vista nu este prea laudat. Ce pareri aveti? Ar trebui sa trec la vista sau nu?

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Eu am stat multi ani pe vista si mi-a fost mai bine decat pe xp. Dintre vista si xp clar as alege vista.

| ROB3RT89 a răspuns:

Dupa pererea mea vista e intre windows xp si windows 7! Eu iti recomand calduros windows 7! Uite aici o versiune nepirata pe 90 de zile http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx iar dupa cele 90 de zile poti sa l activezi de cate ori vrei prin comanda slmgr -rearm in comand promnt!