| StephyMonster a întrebat:

Aș vrea de Crăciun să primesc o tabletă iPad dar nu știu cum să le spun părinților mei adică ea e destul de scumpă,iar acum câteva zile a fost o discuție cam așa
Eu-Off,abia aștept să am propii mei bani ca să-mi iau ce vreau.
Tata-Cum ar fi? Putem și noi să-ți cumpărăm.
Eu-O tabletă sau un iPhone.
Tata-Tu ce-ai vrea,iPad sau un laptop mic?
Eu-iPad.
Nu știu ce să cred,adică când m-a întrebat de iPad,pot spune că poate mi-o ia de Crăciun sau s-a referit că îmi va lua când voi fi la facultate? Eu pot să obțin de obicei ce vreau,anul trecut de Crăciun mi-au lau un HTC wildfire S, anul ăsta de ziua mea mi-au luat niște lucruri pe care mi le doream și nu foarte ieftine iar în 2011 o cameră de filmat.Aș vrea să-i spun prin Octombrie-Noiembrie de iPad dar nu vreau să par prea pretențioasă.Voi ce ziceți?

1 răspuns:
| lipitoOarea a răspuns:

Ar trebui sa ii zici de acum ca sa aiba timp sa isi puna afacerile in ordine. Gandeste-te ca daca spui in Octombrie-Noiembrie ar fi totusi un pic cam tarziu si s-ar putea ca atunci sa aiba alte planuri legate de bani. Deci spune-i acum ca o sa fie mai bine.
Toate cele bune! happy