| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani si ceva mi-am luat o unitate noua iar azi am incercat sa-mi recuperez datele de pe hdd-ul vechi. Oricum unitatea nu mai este in garantie.Doar ca nu a mers.Se restarta dupa ce imi arata "starting windows"si tot asa.Mai este necesar sa-mi cumpar un rack extern sau cum imi pot recupera altfel datele?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conectezi hardul la un alt PC ce merge.

| Kasya a răspuns:

N-am la cine.

| Kasya a răspuns:

Iar unitatea este foarte buna.Hdd ul e de vina.

| rrrp a răspuns:

Pai tu ai vrut sa porneasca windowsul de pe hddul vechi? cu configuratia de pe calcul nou? e posibil sa se blocheze.

incearca in safe mode cu f8.

daca nu pune l pe usb.
nu inteleg exact cum faci. ai 2 hdduri? trebuie sa bootezi de pe cel nou.

| rrrp a răspuns (pentru rrrp):

Daca pui 2 hdduri trebuie sa fie ala de pe care vrei datele slave, secondary, dar nu master (nu stiu ce bios ai si daca poti sa faci asta de acolo -- daca nu poti trebuie sa schimbi jumperul pe hdd.

| gelu1970 a răspuns:

Poti sa conectezi hdd vechi, insa ca hdd secundar. pc trebuie sa iti starteze cu hdd pe care ai sistemul de operare.
daca nu iti functioneaza e indicat sa incerci cu un rack.

| Kasya a răspuns (pentru gelu1970):

Am inteles.Multumesc! Atunci o sa incerc cu un rack extern. Sper sa mearga, hdd-ul vechi inca e bunicel.