| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am primit un telefon : Nokia Lumia 800. M-am acomodat cu el, dar as vrea sa stiu si eu daca, se pot descarca aplicatii/ jocuri gratuite prin alt mod in afara de marketplace? Dar cum pot sa pun melodii/ poze pe el de pe calculator (am auzit ca prin aplicatia Zune, dar nu stiu daca e adevarat)?

Dau fundita + voturi! happy

Răspuns Câştigător
| Cosmyn96 a răspuns:

Da,Nokia lumia este mai special, ai nevoie de Zune ca sa faci transferuri de poze/melodii, cat despre aplicatii pentru Lumia 800 incearca pe Mobile9.com.

2 răspunsuri:
| elysi a răspuns:

Da, numai prin Zune poti face transferuri intre calculator si Nokia Lumia. Jocuri poti sa mai descarci si de pe internet pe calculator si apoi sa le pui in telefon dar e mai complicat si nu prea gasesti multe jocuri care sa nu fie si in Marketplace.

| Oltean_Andrei_1990 a răspuns:

Pai Cel mai simplu si cel mai rapid sa iti pui muzica, poze, videoclipuri, pe telefon ar fi sa ti le pui de pe calculator. Aplicatia Zune nu e foarte buna. Cel mai bine transfera datele de pe calculator pe telefon prin intermediul cablului de date. Daca nu ai primit unul cand ti-ai cumparat telefonul, uitate ce mufa ai la telefon dupa care cauta un cablu. O sa gasesti fara probleme. Aceasta e cea mai buna varianta.

Sper ca te-am ajutat. Mult succes.