| anonim_4396 a întrebat:

Buna Acum 6 luni mi-am curatat coolerul de la procesor am dat jos si pasta uscata si nu am pus alta, se poate strica fara pasta? nu am avut niciodata probleme de cand l-am curatat merge perfect, cand nu rulez nimic pe al si al las asa sa mearga teperatura e intre 30 si 40 grade(nu scade niciodata mai joc de 30) si cand ma joc sau vad un video full HD e intre 80 90 grade, am deschis odata cam tot ceam avut prin pc si am pornit si un video full HD si nu a trecut de 95 grade, e normal sau nu?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Presupun ca nu e laptop. Temperatura e cam ridicata cand e folosit mai intens si se uzeaza mai repede. Ar fi bine de pus si putina pasta termoconductoare. O picatura in centrul procesorului si temperatura va scadea mai mult, contactul termic dintre procesor si cooler fiind mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru LinxCont):

Ok

2 răspunsuri:
| liviustefan89 a răspuns:

Daca e peste 70 de grade nu e bine, temperatura maxima e de 75. De ars nu se arde dar o sa ti restarteze in continuu, asa am patit si eu. Pune-i pasta ca nu costa mai mult 10 -15 lei