| Babascu_Anastasia_1969 a întrebat:

acum aproximativ o luna, am comandat o imprimanta. Imprimanta se numeste Canon Pixma Mg6650, cu jet. Este o imprimanta multifunctionala. Am,, tras,, la xerox ( pentru. imprimanta are si xerox ) aproximativ 10 foi, jumatate find alb-negru. Am mai printat tot aprox. 10 foi, majoritatea alb-negru. Deci nu am folosit-o pentru. mai mult de 25 de foi. Cernala este de la aceeasi firma, am primit-o o data cu imprimanta. Problema e ca atunci cand o folosesc, pierde foarte multa cerneala, sau consuma multe cerneala. Cand fac de exemplu xerox, si pun pe optiunea alb-negru, imi consuma si din culori, si chiar foarte mult. Pt. 25 de foi, sa mi se consume toata, cernala... nu mi separe corect. Tin sa mentionez ca am dat multi bani, si nu imi permit ca in fiecare luna sa imi cumpar cerneala de cam 2 milioane. Niste sfaturi? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ghinion, alta data nu mai plecati la vanatoare fara pusca! Cititi, studiati si cumparati!
Pentru cine trage 50 de foi pe luna, se cumpara imprimante laser, nu prostii din alea cu jet!

Sa-ti mai spun si de greseala pe care ai facut-o cumparand o imprimanta care are cap de sine statator si nu pe cartus? Si cand o crapa capul si s-or infunda duzele, in loc sa arunci cartusul, o sa arunci imprimanta...