| Sophieeeeeee a întrebat:

Acum cateva zile am sters niste programe pe care le consideram inutile. Dar se pare ca am sters si ceva ce nu trebuia, pentru ca tot de acum cateva zile nu mai pot deschide nicio poza de pe calculator si niciun fisier pdf. imi spune "the program can't start because DirectUi.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem." Am incercat sa descarc Adobe Reader, dar imi spune ca am deja instalat programul. Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

La restartare, apasati F8-Repair your computer-Startup repair-apasa RESTORE-va incerca sa repare si sa recupereze tot ce s-a sters din greseala! Daca ceva nu merge, incercati sa descarcati si instalati programul de recuperare a fisierelor, a pozelor si a videoclipurilor sterse,, RECUVA"! Bafta!

| Divy a răspuns:

Poți descărca fișierele.dll de pe internet și să le pui în directorul necesar sau poți da restore la sistem.
Dacă nici una din cele 2 nu merg îți rămâne să reformatezi happy

| Sophieeeeeee explică (pentru Divy):

Nu stiu care e directorul necesar. Nu stiu unde sa-l pun, l-am descarcat pe desktop, dar degeaba.

| Divy a răspuns (pentru Sophieeeeeee):

Atunci încerarcă sistem restore sau reformatare happy