| Acmrgurl a întrebat:

Acum vreo săptămână și puțin mi-am achiziționat un Huawei p20 din eMAG. Acasă am realizat ca are un pixel mort alb, extrem de enervant pentru cineva care este atent la detalii. Pot schimba telefonul pe acest motiv?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Dacă un produs achiziționat nu te mulțumește 100%, îl poți returna gratuit în 30 de zile calendaristice de la momentul livrării/ridicării, beneficiu valabil pentru produsele vandute si expediate de eMAG. Fie trimiți formularul de retur până cel târziu în a 30-a zi calendaristică de la data livrării/ ridicării, fie duci produsul într-un showroom eMAG."
http://bit.ly/2UbxV9r Politica eMAG
Deci, poate sa fie si patrat si tie nu-ti place. Te incadrezi in timpul acela, totul ok. Ori "schimbat", ori "retur", astepti banii, si comanzi altul.

| Acmrgurl explică (pentru CM7YRE):

Pe mine ma interesează dacă mi l schimba pentru pixelul acela. Nu am de gând sa îl returnez apoi sa îmi iau altul pentru ca este pierdere de timp și bani. Eu l am luat la o ofertă, acum lucrurile stau altfel.

| CM7YRE a răspuns (pentru Acmrgurl):

Crezi ca daca eu zic "ti-l schimba" si tu te duci acolo si ei zic nu iar tu spui "pai mi-a spus cineva de pe TPU ca se poate", te ajuta cu ceva? Eu ti-am zis ca "merge" facut ceva, mai ales in ideea in care l-ai luat din eMAG, de la eMAG, nu de la parteneri. Si in 30 zile. Altfel, garantie scrie pe el daca vrei pixelul facut. Nu ti-l "schimba" nimeni imediat pe-ncredere, "hai ca-ti dam altul". Doar sa te incadrezi in criteriile respective, ai o sansa.