| Copila2016 a întrebat:

am abonament Vodafone dar nu pot sa cumpar de pe google play jocuri cu bani, cum fac sa imi mearga?

11 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Iti faci card la o banca, pui datele cardului pe play si cumperi cat vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa platesti cu numarul de telefon
Cine ti-a bagat asta in cap?

| Copila2016 explică (pentru anonim_4396):

Mai demult, tata mi-a dat o cartela de abonament a unui prieten de al lui ca sa cumpar ce jocuri vreau eu, am intrat pe google play si am vrut sa iau un joc, acolo imi aparea sa platesc cu cardul sau cu factura abonamentului, am apasat pe ea si imi aparea in mesaj- sunteti sigura ca vreti sa cumparati... daca da trimiteti etc etc... si asa am cumparat-o. dar pe acest abonament nu merge sa fac asta si am nevoie sa stiu cum sa il fac sa mearga

| anonim_4396 a răspuns (pentru Copila2016):

Nu poti, ce naiba nu intelegi?
Atunci aveai un telefon Nokia, din ala cu taste, nu?
Ca pe ala poti sa faci asa
Pe Google Play nu poti sa faci deloc asa, ce vrei, sa facem magie sa-ti apara?

| Copila2016 explică (pentru anonim_4396):

Uite o dovada https://www.orange.ro/aplicatii/aplicatii-android/
dăi mai jos si o sa vezi, ei bine eu am Vodafone.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Copila2016):

Pai si ce magie vrei sa facem sa-ti mearga pe Vodafone?
Doar la Orange poti face asta

| Stell99 a răspuns (pentru Copila2016):

Poti sa le iei pe gratis din alte magazine de aplicatii.

| Copila2016 explică:

Eu vreau sa cumpar cu numarul meu de telefon la metodele de plata sa imi apara platiti cu factura abonamentului dar mie nu imi apare

| Username55 a răspuns:

Nu-ti trebuie abonament la o companie de telefonie; pentru a putea cumpara jocuri, aplicatii, carti etc. din Google Play ai nevoie de un card de credit

| Copila2016 explică (pentru Username55):

Am 13 ani, am abonament, vreau sa platesc cu numarul de telefon cu facutra

| IisusHristos a răspuns:

Cumpara jocuri fara bani.