| Grigor_Emil_1911 a întrebat:

am achizitionat in trecut windows vista cu licenta si l-am instalat pe laptop, acum mi-am cumparat un laptop nou si vreau sa stiu daca pot muta windowsul cu tot cu licenta pe cel nou si daca se poate cum?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Păi, ar TREBUI să ai seriile de activare pe laptopul vechi şi doar le introduci pe cel nou.

NU contează dacă îl ştergi sau nu ( de pe cel vechi ), doar să NU funcţioneze simultan!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Pur şi simplu îl instalezi pe laptopul nou!

Din moment ce NU mai foloseşti laptopul vechi, deci NICI Windows-ul pe acel laptop, Microsoft NU va remarca faptul că e folosit pe 2 device-uri; doar dacă le foloseşti SIMULTAN, apare o "problemă" ( deoarece nu ai licenţă multiplă ).

| K0sti a răspuns:

Mai bine ai "muta" un windows 7 decat prostia de vista.

| Paull18 a răspuns:

E foarte greu de explicat. instaleaza windows vista pe laptopul nou

| Grigor_Emil_1911 explică:

Pai eu m-am gandit prima data sa sterg windowsul de pe laptopul vechi de tot iar dupa aceea sa-l instalez pe cel nou dar eu ma gandesc de faza cu activatu windowsului imediat dupa ce il instalezi, ca practic activez acelasi windows de 2 ori.

| bursuc001 a răspuns (pentru Grigor_Emil_1911):

Păi, ar TREBUI să ai seriile de activare pe laptopul vechi şi doar le introduci pe cel nou.

NU contează dacă îl ştergi sau nu ( de pe cel vechi ), doar să NU funcţioneze simultan!