| Razvan_Fodor_1999 a întrebat:

Am achizitionat recent ul laptop Lenovo ideapad 300 isk, iar acesta a venit la pachet cu 4 gb ram, iar eu as avea nevoie de mai mult. Laptopul are 2 slot-uri, dar doar unul dintre ele este ocupat. As vrea sa stiu, daca il desfac pentru a ii mai pune inca o placuta de memorie, o sa pierd garantia? O sa afecteze vreun sigil sau ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci sau sa suni la magzinul de unde l-ai cumparat sa vezi daca o sa afecteze garantia. In princippiu cum laptopul vine cu un spot de ram liber nu ar trebui sa ii afecteze garatia, singura chestie care ti-ar putea afecta garantie este faptul ca laptop-ul a fost deschis de tine si nu de un ''specialist'' de la magazinul de unde ai cumparat laptop-ul

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,doar depenero are voie sa faca upgrade, mai bine ai fi cumparat ssd

| Jipa95 a răspuns:

Daca are capac pentru acces la hdd si memorii, nu o sa pierzi garantia daca il desfaci pentru a-i mai pune ram.

| DeLuxeBest a răspuns:

Atata timp cat nu-i creezi nicio defectiune dupa parerea mea ar mai fi valabila garantia...dar nu vreau sa te incurc.