| Anonim975686 a întrebat:

Buna!
Am achizitionat un laptop in urma cu 8 luni (ASUS). Mergea foarte bine pana acun 2 zile cand am incercat sa-l aprind si nu mai mergea ..Initial am crezut ca nu mai are bateria, dar cand am bagat incarcatorul in priza am vazut ca nici macar nu mai arata ca ia curent ..Am observat ca, atunci cand il conectez la curent se aude un zgomot foarte incet in el. Aveti idee de la ce ar putea fi?
P.S. N-am varsat apa sau vreun alt lichid pe el.

Răspuns Câştigător
| Anonim975686 explică:

Daca se dovedeste ca defectiunea e din fabrica, ti-l va repara gratuit, fiind in garantie (isi va pastra si restul de perioada de garantie ramas). Daca problema e din culpa ta (poate l-ai manevrat necorespunzator), atunci iti vor spune cat te costa sa-l repuna in functiune.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se impune o cercetare in service. Poate are o problema hardware, din cauza careia nu mai primeste curent pe placa de baza, cu atata mai mult cu cat scoate si niste zgomote din interior, precum spui.
In astfel de situatii nu ai ce face, iar un service ti-ar spune si care ar fi costurile estimative pentru a repara problema, dupa caz.

| Anonim975686 explică (pentru dannyel86):

L-am dus la service de unde l-am cumparat. Exista vreo sansa sa-mi spuna ca si-a pierdut garantia?

| Anonim975686 explică (pentru Anonim975686):

Daca se dovedeste ca defectiunea e din fabrica, ti-l va repara gratuit, fiind in garantie (isi va pastra si restul de perioada de garantie ramas). Daca problema e din culpa ta (poate l-ai manevrat necorespunzator), atunci iti vor spune cat te costa sa-l repuna in functiune.

| urseyul a răspuns:

Simplu, la service cu el.
poate s-a ars circuitul de incarcare si eu am patit